vrijdag, 30 december 2011 21:59
Simon Whitlock heeft zijn opvallende reeks op het PDC World Darts Championship een vervolg weten te geven. Ondanks een gebroken enkel won hij met 5-1 in sets van Gary Anderson en plaatste zich daarmee voor de halve eindstrijd. Daarin wacht op nieuwjaarsavond Andy Hamilton.
Eerste tik
Anderson opende rap met dubbel-8 en deelde in de derde leg het eerste tikje uit. Dacht Whitlock aan te mogen leggen voor de break, poetste de Schot een 151-finish weg. In de leg van de Aussie liep hij rap weg en pakte de break voor setwinst: 1-0.
Terugslaan
Whitlock begon iets constanter te scoren en creerde zichzelf daarmee kansen. Het was in de tweede leg dan ook raak. Anderson gooide een 180’er om zichzelf op een dubbel te zetten, maar de Australiër vond bulls-eye voor een 121-finish. Whitlock kreeg vervolgens één pijl voor setwinst. Die liet hij onbenut en The Flying Scotsman brak direct terug. Tops was ook raak voor 2-2 en kwam alle druk op The Wizard. Anderson wist twee beurten zonder triple af te leveren, waardoor Whitlock zes pijlen kregen voor 134. Dat bleek geen probleem via dubbel-4: 1-1.
Double Trouble
De Australiër leek terug op het podium gelijk weer zet vooruit te doen, maar miste een volle beurt op de dubbel. Met pijn en moeite vond Anderson dubbel-1, voor beide darters in de twee leg een 180’er gooiden. Ditmaal liet De Schot de kans op de break liggen door tops wel heel ver mis te gooien voor een 106-finish. In de derde leg was er weer de kans voor Whitlock. Anderson miste wederom vijf pijlen om de leg te pakken en werd gebroken door een tweedart 74-finish. Dubbel-8 bracht Whitlock daarna ook op 1-2.
Op en neer
De Aussie denderde door met twee 180’ers op en vervolgens een break. Dat waren vijf legs op rij voor The Wizard, voor Anderson weer terugsloeg. De Schot pakte de twee legs op en dwong daarmee de vijfde leg af. Daarin opende Whitlock vanuit het niets weer met een 180’er en gooide bijna met een 148-finish. Dubbel-14 ging nog mis, maar Anderson stond zo ver weg dat hij alle tijd had om in de herkansing te gaan: 1-3.
Irriteren
Anderson begon zich steeds meer te irriteren aan het langzame spel van Whitlock en begon steeds gehaaster spelen. Dat hielp de Schot bepaald niet. Zowel in de eerste als tweede leg miste Anderson pijlen voor legwinst en Whitlock sloeg toe met een tweedart 81-finish (0-2). Dubbel-10 gaf de Aussie zelfs een 1-4-voorsprong. Anderson leek een voorzichtige comeback in te zetten, want hij pakte twee legs op rij met een 68- en 76-finish. In de vierde leg gooide hij drie 140-scores op rij, om vier pijlen op de dubbels te missen. Whitlock kwam terug tot 2-2 en mocht de vijfde leg zelf beginnen. Hij miste op bulls-eye de eerste matchdart, maar Anderson wist 66 ook niet weg te poetsen. De Schot ruimde zijn pijlen al op in zijn borstzakje en Whitlock maakte het af.
Laatste PDC Nieuws
Premier League Darts live kijken?
De Premier League Darts is in Nederland en Belgiƫ live te volgen via UnibetTV (aanmelden is gratis)

